Soczewki toryczne – skuteczna korekta astygmatyzmu

korekcja astygmatyzmu

Astygmatyzm to jedna z trzech najczęstszych wad wzroku, która może mieć podłoże wrodzone lub nabyte. Astygmatyzm wrodzony często towarzyszy krótkowzroczności, zaś nabyta postać choroby może wynikać z mechanicznego uszkodzenia rogówki, kiedy rogówka z kształtu kulistego zmienia się w podłużną i płaską. Prowadzi to do wady refrakcji, gdzie wiązka światła wpadająca do oka ulega zniekształceniu. Jak widzi astygmatyk? Obraz jest nieostry, zniekształcony, bez możliwości detekcji różnic w kącie nachylenia przedmiotów. Linie…

Czytaj dalej >>

Soczewki dla astygmatyków

wzrok ludzki astygmatyzm

Jakiś czas temu astygmatyzm stanowił przeszkodę do noszenia soczewek kontaktowych, a osoby cierpiące na to schorzenie mogły korygować wzrok jedynie za pomocą okularów. Na szczęście dzisiaj możemy kupić soczewki toryczne, które korygują popularne wady wzroku i astygmatyzm jednocześnie. Jeśli zależy nam komforcie jaki gwarantuje używanie szkieł kontaktowych, astygmatyzm nie stoi na przeszkodzie.

Czytaj dalej >>

Soczewki Acuvue Oasys for Astigmatism

soczewki Acuvue Oasys for Astigmatism

Zawodowi kierowcy, którzy cierpią na astygmatyzm, który powoduje konieczność jego korekcji powinni stosować Soczewki Acuvue Oasys for Astigmatism, ponieważ nie dość, że nie męczą wzroku nawet podczas długiej podróży, to posiadają doskonałe filtry UV, które powodują, że z Soczewkami Acuvue Oasys for Astigmatism jechać nawet cały dzień i całą noc. Szkła kontaktowe Acuvue Oasys for Astigmatism dopasowują swój kształt do kształtu oka, dzięki czemu zawsze utrzymają się na swoim miejscu….

Czytaj dalej >>