Jakie soczewki dla miłośników okularów?

Osoby, które preferują okulary do korekcji wzroku, traktują soczewki kontaktowe jako ich zamiennik. W przypadku okazjonalnego użytkowania tej metody korekcji zaleca się wybranie soczewek jednodniowych znanych także jako soczewki jednorazowe.

Kiedy soczewki są lepsze od okularów?

soczewki okulary porównanieNiektóre dolegliwości (zespół suchego oka, alergie itd.) sprawiają, że noszenie soczewek staje się mniej komfortowe i użytkownik decyduje się na noszenie okularów, niesłusznie ponieważ nowoczesne soczewki silikonowo-hydrożelowe mogą być noszone również przez osoby z ZSO. Dodatkowo istnieją przypadki, w których okulary mogą ulec zniszczeniu, a wręcz ograniczyć możliwości użytkownika. Najlepszym przykładem takiej sytuacji jest uprawianie sportu, oglądanie w kinie seansu 3D lub konieczność założenia okularów przeciwsłonecznych. Na taką okoliczność soczewki jednorazowego użytku sprawdzą się idealnie. Ich główną zaletą jest pełne pole wyraźnego widzenia oraz zapewnienie komfortu podczas uprawiania różnego rodzaju sportów, nawet tych najbardziej wyczynowych.

Stosowanie soczewek jednodniowych jest bardzo wygodne i jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są do jednorazowego użytku. To właśnie czyni z nich najbardziej odpowiedni produkt stosowany w szczególnych okazjach jako zamiennik dla okularów korekcyjnych.