Sposoby na zmęczone oczy

sposoby na zmęczone oczyCoraz więcej osób narzeka na przemęczenie oczu, ich zaczerwienienie, ból, łzawienie, a w konsekwencji bóle i zawroty głowy oraz kłopoty z ostrością widzenia, niekoniecznie wynikającymi z wady wzroku. Skąd te dolegliwości? W głównej mierze ze zbyt długiego przesiadywania przed komputerem, tv, oraz innymi nowinkami technicznymi typu tablet, smartfon, etc.

Co więc można zrobić, aby złagodzić te dolegliwości? Jedną z najskuteczniejszych metod jest stosowanie kropli do oczu. Jeśli objawy są niewielkie i szybko po zastosowaniu kropli mijają, oznacza to, że nie ma konieczności udawać się do okulisty. W innym przypadku konsultacja okulistyczna jest niezbędna.

Drugi sposób to kompresy na oczy, np. z wyciągiem z rumianku, bądź ogórka. Do kupienia są też gotowe płatki ogórkowe, np. firmy Eyeye. Przyłożenie ich na oczy na kilkanaście minut powoduje duże odprężenie, nie tylko oczom, ale i całemu ciału, które z dala od nowoczesnych technologii relaksuje się.

Trzeci sposób to ćwiczenia oczu, które mają na celu zmniejszenie napięcia w gałce ocznej. W sieci znajdziemy wiele przykładów tego typu ćwiczeń, warto więc wykonywać je regularnie, aby cieszyć się zdrowiem swoich oczu.