PureVision 2 HD – nowa generacja soczewek od Bausch&Lomb

soczewki PureVision 2 HDSoczewki PureVison 2HD to jedna z propozycji soczewek od firmy Bausch&Lomb. Są to sferyczne, całodobowe, miesięczne soczewki kontaktowe, wyprodukowane z użyciem najnowocześniejszej technologii. Pozwalają na znakomitą ostrość widzenia i wyjątkowy komfort przez cały czas ich użytkowania.

Materiałem, z którego zrobione są soczewki PureVision 2 HD jest Balafilcon A, który posiada wysoki wskaźnik transmisji tlenu, przez co rogówka oka jest dobrze dotleniona, a to z kolei wpływa na zachowanie zdrowej kondycji oczu, które nie są przekrwione nawet po długim dniu noszenia soczewek. Co ciekawe, nowe soczewki PureVision 2 HD należą do najcieńszych na rynku, dzięki czemu zapewniają większą wygodę noszenia od pozostałych soczewek. Charakteryzują się bardzo wysoką jakością obrazu, bowiem redukują bądź całkowicie likwidują efekt halo, refleksy, aberrację oraz lśnienie.

Technologia produkcji

W budowie soczewek PureVision 2 HD zastosowano optykę High Definition Tm, co pozwala na zapewnienie pacjentom wyjątkowej ostrości widzenia, nawet przy słabym oświetleniu, czy w trakcie nocy. Soczewki wyprodukowano w oparciu o technologię Comfort Moist, pozwalającą na stałe utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgoci na całej powierzchni soczewki. Nie bez znaczenia dla komfortu użytkowania soczewek jest są ich zaokrąglone krawędzie, które zmniejszają tarcie pomiędzy powieką a powierzchnią soczewki, obecne w czasie każdego mrugnięcia okiem.