Najwięksi producenci soczewek kontaktowych

soczewki acuvue advanceProduktów w postaci soczewek kontaktowych jest na rynku całe mnóstwo. Dla osoby dopiero zapoznającej się z tematem nie jest sprawą prostą zdecydowanie się na konkretną markę czy producenta soczewek. Dlatego warto przyjrzeć się kilku z nich po to, aby dokonać jak najlepszego wyboru.

Johnson & Johnson – soczewki Acuvue

Jednym z największych i najbardziej znanych producentów soczewek kontaktowych jest bez wątpienia Johnson&Johnson. Soczewki Johnson&Johnson występują pod postacia soczewek jednej marki, Acuvue. Oferta soczewek Acuvue jest ofertą kompletną, tzn. że znajdziemy w niej soczewki sferyczne, soczewki na astygmatyzm, soczewki progresywne oraz soczewki kolorowe. W wielu przypadkach są to soczewki 2-tygodniowe, choć i ofert soczewek jednodniowych wśród propozycji Johnsona nie brakuje.

Bausch&Lomb – soczewki PureVision i Soflens

Kolejnym bardzo znanym producentem soczewek kontaktowych jest Bausch&Lomb. Soczewki Bausch&Lomb znajdziemy pod dwiema postaciami: jako soczewki Soflens oraz soczewki PureVision. Cechą charakterystyczną obu marek jest niespotykana nigdzie indziej budowa soczewki charakteryzująca się niezwykle cienkimi ściankami każdej soczewki. Podobnie jak w przypadku Johnsona, soczewki Bausch&Lomb znajdziemy zarówno pod postacią soczewek sferycznych, progresywnych o torycznych. Nie mają natomiast w swojej ofercie soczewek kolorowych.

Ciba Vision – soczewki Air Optix i Freshlook

Trzeci z gigantów na rynku soczewek kontaktowych to Ciba Vision. Marki soczewek, które nam oferuje to: Air Optix, FreshLook oraz Dailies. Są to kolejno: soczewki miesięczne zarówno sferyczne jak i specjalistyczne, soczewki kolorowe oraz jednodniowe soczewki kontaktowe. Ciba Vision posiada największą ofertę produktów bardzo wysokiej jakości, na które warto zwrócić uwagę.