Zakładanie soczewek kontaktowych w 4 krokach

zakładanie soczewekSam proces zakładania soczewek nie jest trudny. Należy jednak przestrzegać kilka podstawowych zasad, które z pewnością ułatwią nam to zadanie. Po pierwsze przed przystąpienie do zakładania soczewek koniecznie trzeba umyć ręce. Należy o tym pamiętać zarówno przed, jak i po zdejmowaniu soczewek od oka.

Krok 1: Wyjmując soczewkę z opakowanie należy ułożyć ją dnem na czubku palca wskazującego. Jeśli brzegi soczewki wywijają się to znak, że powinno się ją przełożyć na drugą stronę.

Krok 2: Powoli odciągnij dolną część powieki, spójrz w górę i nałóż soczewkę na oko.

Krok 3:  Po nałożeniu soczewki zamknij oczy, poruszając lekko okiem w każdą stronę. Warto wówczas lekko docisnąć powiekę palcami usuwając powstałe pod soczewką pęcherzyki powietrza.

Krok 4: Zdejmowanie soczewek początkowo może sprawić wiele trudności. Jak się okazuje wystarczy tylko lekki dotknąć soczewkę i wyjąć ją z oka. Inny sposób to przesunięcie jej do kącika oka.

Warto jednak pamiętać, że każde opakowanie soczewek posiada instrukcję ich zakładania. Soczewki Bausch&Lomb przykładowo oprócz samej ulotki drukowanej zainwestowały także w ulotkę elektroniczną, którą z pewności znajdziemy na ich stronie. Nie tylko soczewki Bausch&Lomb posiadają taką funkcję wystarczy tylko dostęp do internetu a cały problem znika nam z oczu.