Kto może nosić soczewki?

soczewki nie dla wszystkichTo pytanie jest jednym z najczęściej zadawanych pytań przez amatorów soczewek. Choć w Internecie możemy znaleźć wiele sprzecznych informacji na ten temat, trafną jest tylko jedna: nie ma ograniczeń wiekowych, jeśli chodzi o noszenie szkieł kontaktowych.

Dlaczego nie każdy może pozwolić sobie na noszenie soczewek?

Co ciekawe, głównym powodem dla którego osoby nie mogą nosić szkieł jest… ich charakter. Do soczewek bowiem należy dorosnąć. Niejednokrotnie w soczewkach możemy zauważyć czternastolatków. W innym zaś przypadku osoba może ubierać szkła dopiero w wieku osiemnastu, czy też dwudziestu jeden lat.

Dlaczego jest to tak ważne?

Jak wiadomo, soczewki są bardzo blisko oka. Zdecydowanie bardziej należy o nie dbać, niż o okulary. Nieodpowiedzialność podczas noszenia soczewek może skończyć się dla Naszych oczu bardzo źle. Korzystajmy zatem z wartościowych poradników o wzroku, które przeprowadzą nas przez cały etap noszenia soczewek kontaktowych.

Innym powodem dla którego zdarza się, że specjalista nie zgadza się na noszenie soczewek jest uczulenie związane z noszeniem szkieł. Tutaj jednak problem jest bardziej poważny.