Czerwone soczewki – hit tego lata

Kolorowe soczewki kontaktowe wzbudzają wiele skrajnych emocji. Jedni uważają je za ciekawy dodatek, który może urozmaicić wizerunek, inni myślą, że jest to zupełnie niepotrzebny gadżet, który ani nie przynosi pożytku (jeśli nie są to soczewki korekcyjne), ani nawet ładnie nie wygląda.

Tegoroczne wakacje pokazują jednak, że zwolenników kolorowych soczewek kontaktowych jest coraz więcej. Szczególnie czerwone soczewki robią ogromną furorę. Wydawać by się mogło, że taki kolor soczewki nadaje się jedynie na imprezę, gdzie chcemy zwrócić na siebie uwagę. Nic bardziej mylnego. Osoby z czerwonymi soczewkami na oczach można spotkać na ulicach większych miast podczas popołudniowego spaceru. Co ciekawe, często nie jest jednodniowy kaprys i chęć zmiany wyglądy, a po prostu element codziennej stylizacji.

Pojawiają się w związku z tym głosy, czy kolorowe soczewki kontaktowe nie są szkodliwe dla oka, w końcu nie jest to naturalny produkt. Oczywiście, że czerwone, czarne czy wzorzyste soczewki kontaktowe są dla oczu bezpieczne, zarówno te korekcyjne, jak i te bez mocy korekcyjnych, czyli tzw. soczewki zerowe.