O soczewkach Eyeye

soczewki Eyeye BioxySoczewki Eyeye Bioxy są to biokompatybilne, bardzo zdrowe dla oczu szkła kontaktowe, zapewniające komfort noszenia i idealne widzenie. Wykonane zostały one z hipoalergicznego materiały o nazwie Bioxy GMA-hioxifilcon, który ma tożsame właściwości do naturalnego systemu nawilżania filmu łzowego. Oczy użytkowników wybierających soczewki Eyeye Bioxy są zawsze idealnie nawilżone i nie mają skłonności do wysuszania się. Stąd też soczewki Eyeye Bioxy są szczególnie polecane dla osób, które spędzają dużo czasu przed monitorem komputera lub w klimatyzowanych pomieszczeniach. Co więcej, zakładanie soczewek kontaktowych Eyeye Bioxy jest niebywale łatwe.

Nawet osoby walczące z alergią bez obaw mogą używać soczewek Eyeye Bioxy, ponieważ są one świetnie tolerowane przez oczy wrażliwe.

Konstrukcja soczewek Eyeye Bioxy

Soczewki Eyeye Bioxy mają sferyczny kształt, który przyczynia się do znacznego zmniejszenia jakichkolwiek deformacji obrazu. Użytkownicy tych soczewek mówią, że uzyskiwany dzięki nim kontrast jest dużo lepszy niż przy użyciu sferycznych soczewek kontaktowych. Ma to niebagatelne znaczenie dla użytkowania soczewek podczas jazdy samochodem – w nocy, albo przy nienajlepszej pogodzie.

Jeśli chodzi o te soczewki kontaktowe najlepsze w ich budowie jest to, że krawędzie soczewek Eyeye Bioxy są lekko zaokrąglone i zwężone, przez co szkła tylko w minimalnym stopniu obciążają nabłonek rogówki oka. Wpływa to na zmniejszenie ilości mikrourazów. Oczy użytkowników soczewek Eyeye Bioxy nigdy nie są zaczerwienione czy spuchnięte. Rogówka oka jest dodatkowo chroniona przez wykorzystaną w soczewkach Eyeye Bioxy warstwę mucynową. Powoduje ona, że film łzowy może się utrzymać na wodoodpornej rogówce. Soczewki te są odporne na odwodnienia i mają zwiększoną przepuszczalność tlenu. Dzięki temu komfortowo się je nosi.